تاریخچه شرکت هواوی از مجال تاسیس تا در حال حاضر
تاریخچه شرکت هواوی از دوره تاسیس تا در حال حاضر
وقتی مایکروسافت نیز نتوانست
فرایند رویش و مراقبت کاربران سیستم‌عامل‌های موبایل و طبیعتا گوشی‌هایی که این سیستم‌عامل‌ها را دارند از چیزی به نام فیدبک مثبت تبعیت مینماید .

به‌این مفهوم که هر چه فروش گوشی‌های دارنده یک سیستم‌عامل خاص بیشتر باشد , توسعه‌دهنده‌های بیشتری برای آن سیستم‌عامل نرم افزار ایجاد خواهند کرد . در نتیجه تعداد اپلیکیشن‌های آن ارتقا خواهد یافت .

هرچه نیز تعداد اپلیکیشن‌ها ارتقاء یابد , طبیعتا تعداد کسانی که به‌سوی این سیستم‌عامل کشیده میگردند بیشتر میگردد .

این یک سیستم با فیدبک مثبت هست . ارتقاء یکی این دو متغیر یعنی «تعداد اپلیکیشن‌ها» و «فروش گوشی» روی همدیگر تاثیر مثبت می‌گذارد .

تولید یک سیستم‌عامل جدید برای یک کمپانی وسیع کار مشقت نمی باشد ولی تبدیل آن به رقیبی برای سیستم‌عامل‌های مو جود فراوان مشقت بار و مستضعف و پول و کارایی فراوانی است .

هواوی
مثلا هنگامی‌که مایکروسافت عملکرد کرد سیستم‌عامل ویندوز فون خود را رشد دهد , به توسعه‌دهندگان نرم افزار پول پرداخت می کرد که اپلیکیشن خویش را برای ویندوز فون نیز بنویسند .

اما در غایت به دلیل عدم‌استقبال یوزرها و خطاها ویندوز فون , مایکروسافت این پروژه را متوقف کرد . در دنیایی که در آن غولی نظیر مایکروسافت نتواند از عهده این کار بر‌آید , بعید است که هواوی بتواند .

هواوی هم چنانچه بخواهد سیستم‌عامل خود را توسعه دهد مجبور است چنین کاری بکند . تا به امروز هواوی هیچ عاملی برای چنین کاری نداشته است ; چون اندروید یک سیستم‌عامل کدباز است که هواوی آن را در گوشی‌های خویش با یه خرده تغییرات استفاده می کرد .

از آن‌سو نیز گوگل سرویس ها و به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری اندروید را تامین می‌کرد و مهم‌تر از آن یک مغازه اپلیکیشن یعنی دکان پلی را داشت که به تمام گوشی‌های اندرویدی سرویس ها ارائه می‌داد .

اندروید اکوسیستمی بود که هواوی و بقیه شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی در آن می‌توانستند حرفی برای گفتن داشته باشند . ولی امر دونالد ترامپ به تحریم هواوی منجر میشود که در سود گوگل دیگر خدماتی به گوشی‌های اندرویدی ساخت هواوی نخواهد اعطا کرد .

تحریم هواوی , تحریم‌های نرم و دشوار
تحریم هواوی تاثیری دو جنبه‌ای دارااست . جنبه نخستین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای گوشی را مستقیما زیر تاثیر قرار خواهد که البته در غایت دود آن به دیده مشتریان هم می‌رود .

جنبه دوم تحریم هواوی همین مسئله عدم دسترسی هواوی به خدمات گوگل است که مستقیما روی بازار تلفن‌های ملازم و مشتریان تاثیر میگذارد . ما در ادامه می خواهیم این دو جنبه مورد را گشوده کنیم ; ولی پیش از آن بگذارید پاره ای از تاریخچه‌ هواوی بگوییم .

تاریخچه هواوی
کمپانی هواوی توسط رن ژنگفی ( Ren Zhengfei ) در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد . رن ژنگفی فارغ‌التحصیل دانشگاه چونگ‌کنیک ( Chongqing University ) چین است . او بعد از فارغ‌التحصیلی به موسسه تحقیقاتی ارتش جمهوری اخلاق چین ضمیمه و به‌عنوان یک محقق فناوری درین این شرکت مشغول به کار شد .

رن ژنگفی کمپانی هواوی را در سال ۱۹۸۷ با ۲ هزار دلار سرمایه نخستین تاسیس کرد . کمپانی هواوی در ابتدای کار خود تجهیزات سوئیچینگ را برای سیستم‌های مخابراتی می‌ساخت . این شرکت مشاوره‌های تخصصی در حوزه ارتباطات برای شرکت‌های گوناگون در داخل و خارج از هم ارائه می‌داد .

Our Privacy Notice has been updated to explain how we use cookies, which you accept by continuing to use this website. To withdraw your consent, see Your Choices.